Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi (Karabağlar, İzmir)

Adres: Yeşilyurt 9002. Sokak Numara: 2 Karabağlar – İzmir
Telefon: 0 232 256 35 79
Faks: 0 232 255 37 18

Harita

Sayfa Ortası

Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi (Karabağlar, İzmir)

Sayfa içerisinde okulun iletişim bilgisini paylaşıyoruz. Yukarıda okulun adres bilgilerini ve adrese gitmeden ulaşabileceğiniz telefon numarasını göreceksiniz. Genellikle telefon numaralarını aradığınızda karşınıza okulun sekteri çıkacaktır. Bu sekreterden alabileceğiniz bir bilgi ise onla görüşebilir ya da yetkiliye bağlamasını isteyebilirsiniz.

Liseye yeni başlayacak çocuğunuz var ise mesela okulun kaç puana aldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aradığınız lisede hangi bölümler olduğunu ve bunun gibi birçok benzer bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çok meşgul oluyorsanız ya da çocuğunuz okulu size uzaksa telefonla çocuğunuzun durumunu sorabilirsiniz. Bu konuda size e okul sistemi yeterli olmasına rağmen bire bir görüşmek daha iyi olacaktır. Çocuğunuzun devamsızlık yapacağını, okula gidemeyeceğini belirtmek sizin ve öğretmeni için faydalı olacaktır. Bu ve buna benzer birçok konuda sayfada bulunan okullun telefon alarak ya da adresine bakarak okul ile mesai saatlerin içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

Velinin Başlıca Önemli Görevleri

Her gün düzenli olarak okul göndermek, derslerine geç kalmaması sağlamak. Derslerini takip etmek, yapamadığı derslerde öğretmeninden yardım istemek. Ders çalışma saatlerini ve ders düzenini öğretmenine bildirerek planlı ve düzenli çalışmaya teşvik etmek, tavsiye almak.

Okulda arkadaşları ile tutumunu takip etmek, kötü huylu arkadaşların olup olmadığını öğrenmek varsa uyarmak, çözemediğiniz durumlarda öğretmeninden veya okul idaresinden çözmek için yardım istemek. Kıyafet düzeni ve okul idarecilerine saygılı olmasını gerektiğini hatırlatarak takip etmek, öğretmenleri ile telefon veya direk iletişime geçerek eğitim hakkında bir ya da birçok konuda tavsiye almak aldığı tavsiyeleri öğrenci üzerinde uygulamak.

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder

Yorum ya da Şikayet Yazın

Kullanıcı yorumları

1 Mekan Yorumu ya da Şikayeti

 1. Fatma Yıldırım

  EBA ve Zoom üzerinden günde 8 dersten haftalık toplam 40 saat ders veriyor. Ders programı sabah 8:30 da başlayıp 20:30 kadar. 40 saat ders haftaya dağıtılınca cumartesi günüde ders koymuşlar.

  Şimdi şikâyetim şudur. Öncelikle bir günde 8 saat ders çok değil mi? Bizim buna yetecek internetimiz ve zamanımız var mı? Cumarteside dâhil bizleri bu kadar internete bağımlı yapmak hoş mu?

  Giremediğimiz imkânlarız olmadığı için katılamadığız bu derslerden sınav yapmanız doğru mudur? İkinci olarak bu kadar ders yoğunluğunda derse katılımın olmadığı bazı derslerde öğretmen ek ders alacak mı? Katılımın olmadığı dersten ek ders alınır mı?

  Salgın döneminde, insanların ekonomik sıkıntılar yaşadığı bu dönemde daha anlayışlı bir eğitim olabilecekken ki bazı okullar bu anlayışla ders yaparken, okulumuz nedense sanki bu ülkeden habersiz gibi garip bir anlayışın içine girmiştir.

  Sizin evinizde imkânlarımızı olması ya da işinizin olması herkesin interneti ve ekonomik durumunun olduğunu göstermez.

  Çalışmak zorunda olan işe gitmek zorunda olan ya da evinde salgın hastası olan, kardeşine bakmak zorunda olanlarımız var.

  Yorum Yap