Tayakadın İlkokulu / Ortaokulu (Arnavutköy, İstanbul)

Adres: Tayakadın Yassıören Caddesi Numara: 78 Arnavutköy – İstanbul
Telefon: 0 212 682 61 13

Harita

Açıklama

Burada yer alan okul iletişim bilgilerinden yararlanarak okul ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerinden okul görevlilerine, öğretmenlere ve diğer okul çalışanlarına ulaşabilmeniz mümkündür. Velisi olduğunuz öğrencinizin takibi yaparak, durumunun detaylarını hakkında bilgiyi okul yöneticilerinden veya öğretmenlerinden alabilirsiniz. Eğitimde bir öğretmenin ne kadar önemli ise bir o kadar da velinin öğrencisini takip etmesi de o kadar önemlidir. Takip edilen bir öğrencinin eğitimi ile takip edilmeyen bir öğrencinin eğitim arasında büyük bir fark olduğunu unutmamanız da fayda vardır.

Bu fayda hem sizin hem de okulda okutarak eğitim masraflarını üstlendiğiniz öğrenciniz içindir. Öğrenci ve veli ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini okul ilk olarak öğretmenlerinden, öğretmeni yoksa okul müdür, müdür yardımcısı ve okul öğretmeninden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Sayfa içeriğinden Milli eğitim bakanlığı web sitesi olan meb.gov.tr adresinden yararlanılarak nette iletişim bilgilerini incelemek adına kullanıcıların bilgisine sunulmaktadır. Sayfa içeriği sıklıklar ile güncellemektedir. Gerek okul resmi olsun, gerek okul ile alakalı diğer bilgiler öğrencilerin veya velilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilmekte ve güncellenmektedir.

Siteyi ziyaret eden kullanıcılar site içerisinde bulunan tüm hizmetleri ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Site bilgisayar, mobil ve diğer internet olan tüm cihazlar için gezinmeye müsaittir. Bu sebepten dolayı öğrenci veya veliler nibiyo.com’da bulunan tüm bilgileri internet olduğu sürece görebilir ve sınırsız olarak gezinti yapabilir.

Okul ile alakalı görüş bildirme ihtiyacınız olabilir veya başkalarının sizin görüşlerinize ihtiyacı olabilir. Görüşlerinizi, kendi kişisel fikirlerinizi rahatlıkla paylaşabilir ve sizden sonra gelecek olan kullanıcıların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Görüşlerinizi yazarak birçok velinin ve öğrencinin okul hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Açıklama

Ülkemizde faaliyet gösteren devlet resmi okulların tümü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde yer almaktadır. Okulların amacı eğitim ve öğretim yaşına gelmiş olan nesilleri bir üst düzeye geçmelerini, eğitim gören nesilleri günümüz teknolojisinden de yararlanarak her bilim dalında bilgi sahibi olmasını, bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlamaktadır.

Bu şekilde eğitim ve öğretim gören nesiller ilk olarak kendilerine, daha sonra ailelerine ve toplumda yer alan diğer kişilere fayda sağlamaktadır. Ülkemizde eğitim ve öğretim gören kişilerin kendilerini geliştirmeleri, hayata kendileri en iyi şekilde hazırlamaları için resim makamlar tarafından yasalar ile zorunlu hale getirilmiştir. Ülkemizde yaşayan her kişi eğitim ve öğretim görme hakkına sahiptir. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere eğitim ve öğretim zorunlu olduğu gibi birçok kişiye bu kutsal hizmet için görev düşmektedir.

Devlet’in görevi vatandaşlarına hiç bir menfaat görmeksizin eğitim ve öğretimini görmesini sağlamak. Velinin görevi okul çağında olan çocuğunun okula sürekli olarak gitmesini sağlamak, öğretmenlerin görevi eğitim verdiği öğrencisine modern teknoloji imkânlarından da yararlanarak bilgilendirmek ve öğrenciyi bir üst düzeye hazırlamak. Okul idarecilerin görevi okulun genel ihtiyaçlarını takip etmek, öğrencilerin en iyi imkânlar da rahat eğitim ve öğretim görmelerini sağlamaktır. Eğitim ve öğretim aydınlık yarınlar için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır.

Sayfa içerisinde yer alan iletişim bilgilerini öğretmen, okul idaresi ve diğer okul çalışanları ile iletişime geçmek için kullanabilirsiniz. Sayfa altına yer alan yorumlar kısmında okul ile yazılmış olan yorumlar var ise okuyabilir, ilgili okul ile alakalı yorum veya görüşlerinizi paylaşarak diğer siteye giriş yapan kişilerin bilgilenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Birçok velinin veya okula yeni hazırlık yapacak olan öğrencilerin diğer kullanıcıların yorumlarını ve görüşlerini merak ettiğini biliyor muydunuz? Görüşlerinizi paylaşarak diğer kullanıcıların bilgi sahibi olmasını sağlamak ve kullanıcıları aydınlatmak ne güzel bir duygudur.

Okul için iletişim bilgilerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden (meb.gov.tr) yararlanılmıştır. Kullanıcılarının okul ile daha rahat iletişime geçmeleri amacı hazırlanmış olan bu sayfa aralıklarla güncellemektedir.

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder

Yorum, görüş veya şikayet yazın.

Kullanıcı yorumları