Site (Nibiyo) Arama Kutusunu Kullanma

İstediğiniz bir yerin iletişim bilgilerini bulmak için kategori içerisinde gezmek yerine veya sayfa içerisinde birbiri ile bağlantılı sayfaları gezmek yerine sitede bulunan arama kutusunu kullanmak daha kolay olacaktır.

Bunun için yapmanız gereken sadece site içerisinde arama kutusuna iletişim bilgisine bakmak istediğiniz kelimeyi yazmak yeterli olacaktır. Kelime seçiminde ise genel arama yerine mesela okul arıyorsanız okul yazmak yerine daha özel isim ile aratmak doğru bir aratma şekli olacaktır. Şimdi bunu işlem üzerinden görelim site içerisinde ayakkabıcı diye arattığımızda alt resimde olduğu gibi sonuçlar çıkacaktır.

Okul için arama sonuçlarının gördüğünüz gibi 30.000 üzeri buldu. Burada sizin okul iletişim bilgisini bulmak çok zor olacaktır. Şimdi bunu genel olarak okul araması değil de “Şehit Burak Cantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kartal” ya da “Burak Cantürk Lisesi İstanbul” olarak aratalım sonuç nasıl olacak.

Gördüğünüz gibi arama daha da özele gidildiği için bir sonuç çıkardı ve siz özel kelime arattırması yaptığınız için arama filtresini minimum düzeye indirerek direk olarak arama sonucu ile karşılaştınız. Burada anlayacağınız üzere arama kelimesini genel kelimler ile aramak yerine daha özele giderek aratmak sizin için daha net sonuç verecektir. Site içerisinde bulunan arama algoritmasını elimizden geldiğince sizlerin daha kesin sonuçları bulabilmeniz için geliştirmekteyiz.

Nibiyo.com web projesini daha etkin nasıl kullanacağınız hakkında daha birçok makale sizlerle paylaşacağız. Sizlerde bizlere site içerisinde arama ile alakalı önerilerinizi, deneyimlerinizi veya zorluları bildirerek geliştirmemizde yardımcı olabilirsiniz.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Kullanıcı yorumları

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder