Mustafa Kemal Anadolu Lisesi (Tarsus, Mersin)

Adres: Altaylılar Mahallesi 256. Sokak Numara: 2 Tarsus – Mersin
Telefon: 0 324 625 57 10
Faks: 0 324 625 55 18

Harita

Açıklama

Sayfa içerisinde okulun iletişim bilgisini paylaşıyoruz. Yukarıda okulun adres bilgilerini ve adrese gitmeden ulaşabileceğiniz telefon göreceksiniz. Genellikle telefon numaralarını aradığınızda karşınıza okulun sekteri çıkacaktır. Bu sekreterden alabileceğiniz bir bilgi ise onla görüşebilir ya da yetkiliye bağlamasını isteyebilirsiniz.

Liseye yeni başlayacak çocuğunuz var ise mesela okulun kaç puana aldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aradığınız lisede hangi bölümler olduğunu ve bunun gibi birçok benzer bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çok meşgul oluyorsanız ya da çocuğunuz okulu size uzaksa telefonla çocuğunuzun durumunu sorabilirsiniz. Bu konuda size e okul sistemi yeterli olmasına rağmen bire bir görüşmek daha iyi olacaktır. Çocuğunuzun devamsızlık yapacağını, okula gidemeyeceğini belirtmek sizin ve öğretmeni için faydalı olacaktır. Bu ve buna benzer birçok konuda sayfada bulunan okullun telefon alarak ya da adresine bakarak okul ile mesai saatlerin içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

Velinin Başlıca Önemli Görevleri

Her gün düzenli olarak okul göndermek, derslerine geç kalmaması sağlamak. Derslerini takip etmek, yapamadığı derslerde öğretmeninden yardım istemek. Ders çalışma saatlerini ve ders düzenini öğretmenine bildirerek planlı ve düzenli çalışmaya teşvik etmek, tavsiye almak.

Okulda arkadaşları ile tutumunu takip etmek, kötü huylu arkadaşların olup olmadığını öğrenmek varsa uyarmak, çözemediğiniz durumlarda öğretmeninden veya okul idaresinden çözmek için yardım istemek. Kıyafet düzeni ve okul idarecilerine saygılı olmasını gerektiğini hatırlatarak takip etmek, öğretmenleri ile telefon veya direk iletişime geçerek eğitim hakkında bir ya da birçok konuda tavsiye almak aldığı tavsiyeleri öğrenci üzerinde uygulamak.

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder

Yorum, görüş veya şikayet yazın.

Kullanıcı yorumları

2 Mekan Yorumu

 1. Hülya

  okulumuz iyi öğretmenler ilgililer tüm öğretmenlerimi çok seviyorum bazı saygısızlar var ama az öğretmen kutsaldır bize ilim öğretiyor onlarda bilse öğretmenlerin değerini yapmazlar ama anlamıyorlar.

  1. Editör (Site Admini)

   Sayın Hülya Hanım,

   Okulunuz hakkında ziyaretçilerimize ve bize vermiş olduğunuz değerli bilgileriniz için size teşekkür ederiz. Görüşünüzde öğretmenlerin ne kadar önemli olduğundan bahsetmişiniz. Öğretmenlerimiz gelecek nesilleri yetiştiren, yetiştirirken de çok çaba sarf eden nadide insanlardır. Görüşünüze tamamen katılıyoruz. İyi ki varsınız.