Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Şahinbey, Gaziantep)

Adres: Kahvelipınar Mahallesi 88027 Numaralı Cadde Numara: 106 Şahinbey – Gaziantep
Telefon: 0 342 371 91 01

Harita

Sayfa Ortası

Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Şahinbey, Gaziantep)

Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kahvelipınar mahallesinde konumlanmış, Şahinbey ilçesinde eğitim ve öğretim veren devlet resmi okuludur. Okulda 625 öğrenci, 35 öğretmen, 34 derslik, 4 atölye, 2 adet bilgisayar sınıfı, 2 adet fen labratovarı, yemekhane, kütüphane, kütüphane görevlisi öğretmen ve konferans salonu bulunmaktadır. 25 Aralık 2017 itibari ile verilen öğrenci ve öğretmen sayılarında diğer yıllarda değişiklik olabilir.

Okul tekli öğretim şeklinde eğitim verilmekte olup öğrenci giriş ve çıkış saatleri 08:00-15:15 arasındadır. Okulda interet bağlantısı olup ısınma doğalgaz ile yapılmaktadır. Okul Gaziantep iline 3 km. uzaklıkta olup okula adresten iletişime geçecekler için sayfa içerisinde yer alan okul adresine dolmuşla ile Düztepe Tutluk Karataş dolmuşları ile okula gidebilirler. Araç ile iletişime geçecekler adresi kullanacakları gibi yine sayfada yer alan haritada okulun tam konumunu görebilirler.

Okulun alanları; Elektrik – Elektronik Teknolojisi, Sanat ve Tasarım, Metal Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi, Motor Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarıdır. Okulda ayrıca eğitim ve öğretime katkı, sosyalleşme adına amacı ile Bilinçli Tüketici Kulübü, Meslek Tanıtma Kulübü, Yeşilay Kulübü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü, Santranç Kulübü, Çevre Koruma Kulübü, Sivil Savunma Kulübü ve Kültür ve Edebiyat Kulübleri bulunmaktadır. Okul anlaşılacağı üzere mesleki ve teknik alanaları ile sosyal aktiviteleri ile öğrencilerine eğitim ve öğretim süresi boyunca hizmet vermektedir.

Daha Fazla Görüntü

Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Şahinbey, Gaziantep) Görüntü 2

Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Şahinbey, Gaziantep) Görüntü 3

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder

Yorum ya da Şikayet Yazın

Kullanıcı yorumları