İpekyolu Ortaokulu (Kızıltepe, Mardin)

Adres: Tepebaşı Mahallesi Eski Hastane Caddesi Numara: 30 Kızıltepe – Mardin
Telefon: 0 482 312 33 95

Sayfa Ortası

Ülkemizde bulunan tüm okullar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim alanlarıdır. Burada yer alan iletişim ve diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden yararlanılarak sizlere detaylı bir şekilde sunulmaya çalışılmaktadır. Site içerisinde sadece iletişim bilgilerinin yer aldığı internet sitesidir. Burada bulunan bilgiler ile sadece okul ilet iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçecek kişilerin okul iletişime geçmeden önce bazı hususlara dikkat etmesiniz tavsiye ederiz.

Bu hususlar ise adres ve telefonu doğru aldığınıza emin olunuz. Telefon ile iletişime geçecekseniz telefonu doğru çevirdiğinize emin olunuz. Okulun bulunduğu yere gidecekseniz gitmeden önce sayfayı yazdırabilir ya da bir yere not alabilirsiniz. Diğer bir husus ise sayfada yer alan okul adı ve bulunduğu il ve ilçeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Birçok okul ismi neredeyse aynıdır. Atatürk Okulu arıyorsanız sayfada yer alan Atatürk okulunun sizin aradığınız il ya da ilçemi olduğunu sayfadan kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca alt tarafta bulunan Velinin görevleri neler okumanızı tavsiye ederiz.

Velinin Başlıca Önemli Görevleri: Her gün düzenli olarak okul göndermek, derslerine geç kalmaması sağlamak. Derslerini takip etmek, yapamadığı derslerde öğretmeninden yardım istemek. Ders çalışma saatlerini ve ders düzenini öğretmenine bildirerek planlı ve düzenli çalışmaya teşvik etmek, tavsiye almak. Okulda arkadaşları ile tutumunu takip etmek, kötü huylu arkadaşların olup olmadığını öğrenmek varsa uyarmak, çözemediğiniz durumlarda öğretmeninden veya okul idaresinden çözmek için yardım istemek. Kıyafet düzeni ve okul idarecilerine saygılı olmasını gerektiğini hatırlatarak takip etmek, öğretmenleri ile telefon veya direk iletişime geçerek eğitim hakkında bir ya da birçok konuda tavsiye almak aldığı tavsiyeleri öğrenci üzerinde uygulamak.

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder

Yorum ya da Şikayet Yazın

Kullanıcı yorumları