Altındağ Ali Hasan Çoşkun Anadolu Lisesi (Altındağ, Ankara)

Adres: Ali Ersoy Mahallesi 63. Sokak Numara: 1 Altındağ – Ankara
Telefon: 0 312 338 40 54
Faks: 0 312 338 48 86

Genel Açıklama

Okulların tümü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim alanlarıdır. Bu okul için iletişim bilgilerini Milli Eğitim sitesinden sizlere olduğu gibi yer verdik. Maksat okul iletişim bilgileri ile velileri buluşturmak olmuştur. Burada yer alan iletişim bilgisi ile okul ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayfada yer alan bilgilerde bazı hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bunlar adres ve telefon numarasını doğru şekilde okuduğunuza emin olunuz. Telefon ile arayarak okula ulaşmak istiyorsanız okul telefon numarasını şehir dışı aramalarda alan kodu girerek şehir için aramalarda ise alan kodu girmeden aramalısınız. Okul ile iletişime adresten yararlanarak ulaşacaksanız adresi bir yere not alarak gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca alt tarafta yer alan velinin görevlerin neler okursanız size fayda sağlayacaktır.

Velinin Başlıca Görevleri, Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Velisi olduğunuz kızınız veya oğlunuz zamanında okula göndermek, derslerine geç kalmamasını sağlamak. Düzenli olarak derslerini takip etmek yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz. Arkadaşlarını takip etmek kötü huylu arkadaşları varsa onlardan ayırmak arkadaş olmasını engellemek.

Kılık ve kıyafetinin düzgün olarak okula göndermekle yükümlü olduğunuzu bilmelisiniz. Sınav notları takip etmek ve başarısız olduğu derslerde başarısız olduğu ders öğretmeni ile görüşerek neden başarısız olduğunu nasıl başarılı olabileceğini öğrenmek ve öğrenci üzerinde uygulamak. Bunları yaptığınızda öğrenciniz başarılı siz ise hayat boyunca mutlu olacağınızı velilik görevini yerine getirdiğiniz hatırlatmak isteriz.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Kullanıcı yorumları

Sayfa Düzeltme İsteği Gönder